KONST / Litografier / Färglitografi 14023258
*
nr 1402 3258
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, komposition, bladets mått: 66x50cm, yttermått inklusive ram: 72x58cm
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:28:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 12:36:13
1
Vinnande bud
7/6 17:10:05
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
nr 1402 3258
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, komposition, bladets mått: 66x50cm, yttermått inklusive ram: 72x58cm
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 12:36:13 | 1 | Vinnande bud |
7/6 17:10:05 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle KÃ¥ks, svensk mÃ¥lare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49